وزیر راه و شهر سازی و استاندار یزد صبح پنجشنبه 16 دی ماه ضمن بازدید از پروژه اردکان-چوپانان43 کیلومتر از این پروژه را افتتاح کردند.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه، استاندار یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار شهرستان اردکان، مدیر کل راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استان از پروژه راه اردکان-چوپانان بازدید کردند.
این پروژه با اعتباری بالغ بر 14میلیارد و 593 میلیون تومان به بهره برداری کامل خواهد رسید و در حال حاضر این پروژه بیش از 70درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
طول پروژره اردکان-چوپانان 101کیلومتر و عرض این مسیر دوبانده 11 متر است که با بهره برداری این پروژه در مسیر حد فاصل شهرهای یزد و استان های شمالی کاهش قابل توجهی به میزان 300کیلومتر خواهیم داشت.
گفتنی است: از اهداف این پروژه برقراری ارتباط میانبر در حد فاصل محور های راه یزد و استان های جنوبی با اتصال مستقیم مراکز استان های شمالی کشور، اتصال مراکز صنعتی،معدنی، کشاورزی و جمعیتی منطقه پروژه به شبکه سراسری راه، توسعه زیر ساخت های حمل و نقل شبکه راه، صرفه جویی در مصرف انرژی و سوخت و کاهش آمار سوانح  و تصادفات جاده ای در ابعاد منطقه ای و ملی است.
همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه و استاندار یزد به صورت همزمان 89 کیلومتر از پروژه های بزرگراهی استان از جمله 44کیلومتر از محور تفت ابرکوه و سورمق افتتاح شد.